Účinkující 2020

Účinkující na Chodrockfestu 2020 zveřejňujeme postupně. Během následujících měsíců tak stejně jako v předchozích letech představíme postupně zhruba dvacítku kapel, které se představí v Domažlicích v roce 2020. Sledujte web a náš festivalový Faccebook! 


 

 

Harlej (www.harlej.cz)

Proč pocit mám, Přirození, Svařák, Pověste ho vejš nebo Proměna. To je výčet těch nejznámějších songů kapely Harlej v čele s Tomášem Hrbáčkem a kdo je nezná, ten snad ani nemůže být pořádnej Pekelník. Kapela hraje od roku 1995 a tito pražáci prostě ví, jak má vypadat slušněj rock. Nyní Harlej jede svou podzimní tour, která bude končit 25.12.2019. Společně s nimi na tour vystoupí i kapela Komunál. A protože je do Chodrockfestu ještě času dost, zkraťte si čekání třeba zhlédnutím vydařeného videoklipu k písni Možná z jejich CD Holký holky zlý kluky chtěj. 

 

Škwor (www.skwor.cz)

Škwor je již šestnáct let na scéně a má za sebou pěknou řádku desek, které stihl vydat. Škwor reprezentuje žánry od trash metalu až po hard rock. O údernosti hudby této kapely nelze pochybovat. Na Petra Hrdličku a spol. se tedy můžeme na domažlickém Chodrockfestu těšit po dvouletté pauze opět i v roce 2020.

 

 

Jelen (www.jelenmusic.cz)

V kapele Jelen se sešli muzikanti z Přibyslavi a Prahy, kterým učarovala muzika od Lumineers nebo Of Monsters and Men. Za pomoci akustických nástrojů, s minimální postprodukcí a sázkou na syrovost a autenticitu se snaží jít ke kořenům populární hudby. V hudebním etheru v současnosti zní především jejich hit Magdaléna nebo Co bylo dál?, na kterém se podílela i Jana Kirschner.

 

 

 

Žlutý pes (www.facebook.com/peszluty/)

Pražská rocková skupina založená zpěvákem Ondřejem Hejmou v léte roku 1978 – to je Žlutý pes. Kolem roku 1981 byla kapela nucena ke změně názvu a tak se na krátký čas stala kapelou Tomahawk, posléze pak Hudebně zábavnou skupinou Ondřeje Hejmy. Zatím poslední album skupiny nese název Stroj času, najdete na ní písně z 80. let, které ale nikdy na žádně desce vydané nebyly. Známou písní na desce je nová verze songu „Sametová“. Kapela vyčnívá i několika covery např. od Boba Dylana. V roce 1997 získal Žlutý pes za skupinu roku Cenu Anděl. Tak kdo se těší na hity jako Modrá je dobrá nebo Náruživá? My rozhodně!

 
Walda gang (www.waldagang.cz)

Walda gang nemůže na Chodrcokfestu chybět. Chystá velkolepá show plná celebrit, zpěvu a pyrotechniky! Tenhle rockový cirkus plný nestárnoucích hitů Waldemara Matušky si nesmíte nechat ujít!

 

 

 

Doga (www.dogamusic.cz)

Rocková kapela v čele s jejím zakladatelem a autorem písní Romanem „Izzi“ Iziášem minulý rok oslavila již 30 let na scéně. Jejich první album se datuje k roku 1993 a mezi jejich neznámější hity patří Nejsi nevinná, Od soumraku do úsvitu, Beskydy nebo Fabrika rock´n´rollu. Za zmínku stojí i jejich autobiografická kniha, vydaná v roce 2007, s názvem „20 let dogové závislosti“. Zatím poslední desku vydali na konci roku 2017 a nese název „Hard werk“. Na desce se, mimo jiné, podíleli také Márdi z Vypsané Fixy nebo Marta Jandová. 

 

 

 

Alkehol (www.alkehol.cz)

Pub rockové uskupení kolem Oty Hereše a Petra Buneše , jejichž písně potěší každého českého štamgasta. Hospoda, alkohol, pivo – to je základ všeho. První album kapela vydala v roce 1992 a téhož roku na podzim odehrála první koncert, kde předskakovala kapele Kabát. Dnes už patří mezi stálice české rockové hudební scény. Do jejich repertoáru se řadí také několik hymen pro sportovní kluby, např. pro hokejovou HC Slavia Praha. Nové album Sudová přitažlivost spatřilo světlo světa minulý rok a k písni Spalovač chlastu vyšel nový videoklip, ve kterém si zahrál i známý komik Lukáš Pavlásek. Tak na zdraví, píli jsme a budem..na Chodrocku 2020. 

 

yellow blue red

Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.