Historie

 

Fotogalerie ke každému ročníku ZDE

Aftermovie 2013

Aftermovie 2014

Aftermovie 2015

Aftermovie 2016

 

Nápad na uspořádání festivalu Chodrockfest se rodí na podzim v roce 2010. Jeho motivem bylo „udělat něco“ o Chodských slavnostech v Domažlicích, které jsou pro místní region největší událostí, ovšem nejen folklórem člověk je živ! A tak se rodí nápad na multižánrový festival se zaměřením na rock. Tím nejtěžším je sehnat místo, které by splňovalo všechny požadavky – tedy aby to nebylo daleko z města, aby se tam vešlo pár tisíc lidí, a také aby se líbilo návštěvníkům. Právě místo dělá vždy festival. Jako areál festivalu tak byl zvolen velmi zajímavý a pro festival zcela specifický areál – prostory místního jezdeckého oddílu. Areál nás ihned nadchnul a přípravy na první ročník tak mohly začít…


První ročník byl pro nás velkým očekáváním. Vstupné bylo nastavené opravdu nízko a přitom nabídka kapel na první ročník velmi bohatá. Na festivalu se představili Harlej, Škwor, Rybičky 48, Mandrage, Tleskač a mnoho dalších. Celkem 20 účinkujících. Publikum se asi nejvíce získala rocková estráda v podání Walda gangu. Fenomenální úspěch také získává závěrečná party od rádia KISS PROTON. První ročník dopadl na jedničku a na festival dorazilo hned několik tisíc návštěvníků.


Druhý ročník měl nelehký úkol – být ještě lepší než ročník první. Na místě bylo zejména zlepšit služby pro návštěvníky. Zcela bylo přestěhováno stanové městečko, a to až k areálu festivalu. Stejně tak jako festivalové parkoviště. Posíleno bylo také cateringové zázemí. Druhý ročník sázel opět na tuzemskou rockovou scénu a nutno dodat, že i v roce 2012 festival kladně boduje.


Třetí ročník zvětšujeme areál festivalu a přivážíme do Domažlic nejvýraznější českou hudební skupinu nejen tohoto roku – kapelu Kryštof. Těm na poli headlinerů pak ještě sekundují slovenští No Name. Obě kapely v Domažlicích bodují, i když bohužel vystoupení Kryštofu je poznamenáno nekonečným lijákem a zimou. Vyčasuje se až druhý den. Kromě toho na festivalu opět vystupují plzeňští Mandrage, punkoví Wohnouti, Arakain, Prague conspiracy, Vypsaná fixa, a mnoho dalších.


Čtvrtý ročník nemůže zůstat pozadu a snažíme se udržet nastavenou laťku a opět festival posunout dál. Opět zlepšujeme servis zákazníkům a jejich zázemí. Novinkou je také změna v horní části areálu, kdy horní scénu přesouváme ze stanu pod širé nebe a celý prostor tím opět o něco zvětšujeme. Headlinerem jsou v tomto roce jednoznačně Chinaski, kteří si získávají místní publikum svými nestárnoucími hity.


Pátý, půl-kulatý, ročník je ročníkem zlomovým. Festival výrazně roste a poprvé ve svojí krátké historii se přibližuje vyprodání. Festival zažívá v roce 2015 rozmary počasí, kdy extrémní vedra střídá v sobotu na závěr prudký liják, kterým tak nějak i pomalu končí léto. Na akci se představuje David Koller se svojí kapelou, Škwor, Harlej, Mňága a Žďorp, Walda gang, Katapult a mnoho dalších.


První pětiletku tak máme za sebou a můžeme se těšit se na tu druhou :).

 

 

yellow blue red

Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.